Jump to content

Strona dlaRyb.pl wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego portalu. Więcej informacji

Guest
Guest

Przygoda z łowiskiem Rybieniec

Realizując postanowienia noworoczne, gdy zapada zmrok, zaczynam szukać rekordowe ryby, stąd moja wyprawa w nieznane, nad jezioro oddalone od mnie jakieś 30km.

Tym razem wybór padł na łowisko karpiowe szczupakowe Rybieniec, którego opiekunem jest ichtiolog, karpiarz i producent firmy Adder Carp Pan Marek Hałas. Rezerwację dokonałem telefonicznie.

Woda położona w okolicach Kiszkokowa, powiat gnieźnieński, pomiędzy wioską Rybieniec, a Rybno Wielkie. Niecałe 20ha wody położone pomiędzy gruntami rolnymi w delikatnym zagłębieniu. Nad wodą byłem sam. Przywitała mnie brama wjazdowa z kodem, no i po kolei wydzielone, ponumerowane łowiska od 1-9. Wszędzie było bardzo czysto, zadbane. Ja miałem łowić na 5tce z wywózki, ponoć karpie zlokalizowały się po drugiej stronie. Wszystkie instrukcję, co gdzie i jak bardzo szczegółowo uzyskałem od właściciela łowiska. 

Podczas wywózki pierwszej wędki pojawił się pierwsza kontrola, podszedł sympatyczny starszy Pan wypytując o wszystko. Nie minęło kolejne pół godziny i pojawił się dzierżawca woda. 

Wypytał mnie co i jak łowię, oraz zapytał czy spełniam wszystkie punkty regulaminu, okazało się, że nie mam przyponów strzałkowych, które z wywózki są obowiązkowe, w trakcie łowienia poprawiłem zestawy, po to są regulaminy aby w końcu je przestrzegać. Po godzinie rozmowy zostałem sam na sam z wodą, czyli tak jak najbardziej lubię. Dlatego często jeśli tylko mogę na wyprawy wychodzę w środku tygodnia.


Strategia była następująca: w jednym miejscu nęcę bardzo delikatnie orzechami tygrysimi i pelletem o tym zapachu uzupełnionym o mikrusy Ringersa oraz pellet halibutowy, oraz łowię na haku na zmianę na orzecha lub kulki Ringersa.  W drugie miejsce idzie miks ziaren oraz kulka 22mm Nash Key Cultured Hookbaits. W ciągi doby, były dwa minimalne pociągnięcia.

Błędy jakie popełniłem? Zbyt rzadko wg mnie zmieniałem zestawy, ponieważ w miejscu gdzie łowiłem zdarzały się mini zaczepy, na końcu zestawów powinny być kulki lub pellety Pop - up.
Ryby w łowisku na pewno są, zarówno duże karpie pod 20kg, widziałem spławy, jak i metrowe szczupaki ( w 2016r mają odpoczywać - bez presji wędkarskiej). Ubolewam trochę, że nie można było nad wodą łowić feederem, ale szanuję podejście do wody i regulamin stworzony przez właściciela. Jest to łowisko dla wybranych, szukających wrażeń z dużą rybą, przy zachowaniu zasady "No Kill".

Łącznie za dobę zapłaciłem 100zł - wydawać się może, że sporo, ale jedni wolą SPA w dużym mieście, a ja od czasu do czasu wolę SPA nad wodą, przymykając oczy w niewygodnym aucie, gdy nie ma brań. Myślę, a nawet jestem przekonany, że kwota za dobę około 70zł, która jest na łowisku wystarcza pokryć tylko koszty z nim związane. Oby...

Jeśli tam wrócę, to minimum na 3 doby i przygotuję się do mojego karpiowania lepiej. Ten pierwszy raz to było tzw. zapoznanie się z wodą. Polecam.

 

 
20160413_152707.jpg
Chwilowy bałagan tuż po rozpakowaniu

20160413_152714.jpg
Zużyłem tylko 1/10 zanęty - miałem dokarmiać rybki, po złowieniu, a że było zero brań, no cóż, następnym razem będzie lepiej

20160413_182132.jpg
Stanowisko nr 5 - ponoć ulubione przez właściciela

IMG_9430.JPG
2 metry od trzcin lądował pierwszy zestaw

 

IMG_9431.JPG
A tutaj drugi z "orzeszkami kokosowymi"

IMG_9434.JPG
Wysepki nad wodą, ryba ma się gdzie tutaj schować

IMG_9440.JPG
Każde stanowisko wydzielone, ponumerowane, brawo.

 

Edited by Grendziu   (0 reviews)


User Feedback

Create an account or sign in to leave a review

You need to be a member in order to leave a review

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

There are no reviews to display.
Wydawcą portalu dlaRyb.pl jest:

FUNDACJA "DLA RYB"
BOGUNIEWO 45, 64-610 BOGUNIEWO
Nr Konta: PKO BP 64 1020 4128 0000 1202 0123 2578
KRS: 0000613501 NIP: 6060096225 REGON: 364237131
https://dlaRyb.pl; e-mail: fundacja@dlaRyb.pl; tel.: 61 307 99 99
×

Important Information

guest_terms_bar_text_value