Skocz do zawartości

Strona dlaRyb.pl wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego portalu. Więcej informacji

Gość
Gość

UWAGA, LÓD PĘKA!!!

Zaczął się sezon podlodowy. Wielu wędkarzy wyruszyło na jeziora by połowić piękne okonie, płocie, czy nawet leszcze. Niestety nie wszyscy wracają. Tuż po nowym roku Polskę obiegła wiadomość o śmiertelnym wypadku wędkarza, który chciał połowić na lodzie. Czytając informacje prasowe mogliśmy dowiedzieć się o tym, że ów pan wszedł na 4-5 cm lód w okolicach Narwi. Lód pękł.

My, jako serwis dlaRyb.pl apelujemy do Was wędkarze o rozwagę. Sami jesteśmy zapalonymi podlodowcami, ale nigdy nasze wyprawy nie są przeprowadzane w ryzykownych warunkach. Lód musimy bacznie obserwować. Jak mamy do czynienia z pierwszym lodem, to poobserwujmy go przez jakiś czas. Pojedźmy dzień wcześniej i zobaczmy jaka jest pokrywa lodowa. Zobaczmy, czy lód wytrzymuje nasz ciężar. Pamiętajcie, że samo chodzenie po lodzie to jedno, a łowienie na nim ryb, to drugie. Podczas łowienia myślimy o rybach, a nie o lodzie, więc nasza czujność też jest naturalnie mniejsza.

wytrzymalosc-lodu_2012.gif.9681caa1d68b7

Żródło: mazury.info.pl

Serwis mazury.info.pl przygotował grafikę, która pokazuje nam wytrzymałość lodu w stosunku do jej grubości. Z doświadczenia wiem, że nie odbiega ona od prawdy. Pamiętajcie jednak, że lód ma różną grubość w różnych miejscach. Ja osobiście nie wybieram się na środek jeziora, gdy lód nie ma 12 cm. grubości. Oczywiście każdy z nas, kto ma już pewne doświadczenie wie na co może sobie pozwolić, ale mimo wszystko apelujemy: bądźcie bezpieczni!   (0 recenzji)
Zaloguj się, aby obserwować  
Zaloguj się, aby obserwować  


Opinie użytkowników

Utwórz konto lub zaloguj się aby dodać opinię

Musisz być użytkownikiem aby dodać opinię

Nie ma więcej opinii do wyświetlenia.
Wydawcą portalu dlaRyb.pl jest:

FUNDACJA "DLA RYB"
BOGUNIEWO 45, 64-610 BOGUNIEWO
Nr Konta: PKO BP 64 1020 4128 0000 1202 0123 2578
KRS: 0000613501 NIP: 6060096225 REGON: 364237131
https://dlaRyb.pl; e-mail: fundacja@dlaRyb.pl; tel.: 61 307 99 99
×

Ważne informacje

guest_terms_bar_text_value