Jump to content
Guest
Guest

UWAGA, LÓD PĘKA!!!

   (0 reviews)

Zaczął się sezon podlodowy. Wielu wędkarzy wyruszyło na jeziora by połowić piękne okonie, płocie, czy nawet leszcze. Niestety nie wszyscy wracają. Tuż po nowym roku Polskę obiegła wiadomość o śmiertelnym wypadku wędkarza, który chciał połowić na lodzie. Czytając informacje prasowe mogliśmy dowiedzieć się o tym, że ów pan wszedł na 4-5 cm lód w okolicach Narwi. Lód pękł.

My, jako serwis dlaRyb.pl apelujemy do Was wędkarze o rozwagę. Sami jesteśmy zapalonymi podlodowcami, ale nigdy nasze wyprawy nie są przeprowadzane w ryzykownych warunkach. Lód musimy bacznie obserwować. Jak mamy do czynienia z pierwszym lodem, to poobserwujmy go przez jakiś czas. Pojedźmy dzień wcześniej i zobaczmy jaka jest pokrywa lodowa. Zobaczmy, czy lód wytrzymuje nasz ciężar. Pamiętajcie, że samo chodzenie po lodzie to jedno, a łowienie na nim ryb, to drugie. Podczas łowienia myślimy o rybach, a nie o lodzie, więc nasza czujność też jest naturalnie mniejsza.

wytrzymalosc-lodu_2012.gif.9681caa1d68b7

Żródło: mazury.info.pl

Serwis mazury.info.pl przygotował grafikę, która pokazuje nam wytrzymałość lodu w stosunku do jej grubości. Z doświadczenia wiem, że nie odbiega ona od prawdy. Pamiętajcie jednak, że lód ma różną grubość w różnych miejscach. Ja osobiście nie wybieram się na środek jeziora, gdy lód nie ma 12 cm. grubości. Oczywiście każdy z nas, kto ma już pewne doświadczenie wie na co może sobie pozwolić, ale mimo wszystko apelujemy: bądźcie bezpieczni!

User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest×
×
  • Create New...