Jump to content
Kotwic
Kotwic

Wędka Traper Power Stick 500 (silver) -  krótka recenzja

   (0 reviews)

 

 

Wędkować można różnymi technikami i sprzętem, stąd podkusiło mnie by opisać wędkę, której ostatnio często używam. Opowiem o wędce bez przelotek, czyli popularnym bacie.


DANE TECHNICZNE:
- wędka składa się z 5 segmentów. Szczytówka jest pustościenna;

- po rozłożeniu ma długość 470 cm (wedle opisu na wędce ma długość 5 m);

- długość transportowa (złożonej wędki) wynosi 142,5 cm;
- masa wędki wynosi 150 g;
- deklarowany ciężar wyrzutu wynosi maksymalnie 6 g;

- dolny zewnętrzny segment na średnicę wynoszącą 19 mm w części „górnej”, oraz średnicę 23 mm w najgrubszym, dolnym końcu. Dolnik zamknięty jest niewielkim, zakręcanym korkiem;

fot 2..jpg

fot 3..jpg

Z opisu producenta wynika, że wędka zbudowana jest z wysokomodułowego włókna węglowego. Wraz z wędką otrzymujemy cienki, welurowy pokrowiec zamykany rzepem.

           

Sprawy techniczne mamy już za sobą, można przejść do wrażeń z użytkowania sprzętu.

 

Pustościenna szczytówka umożliwia kilka wersji mocowania zestawu żyłkowego do wędki. Dla mnie najprostszym i skutecznym rozwiązaniem, jest mocowanie żyłki za pomocą dwóch koszulek igielitowych lub gumek kauczukowych. Łatwo to zdjąć, łatwo całość skomponować. Nie zdarzyło mi się jeszcze, by tak mocowany zestaw żyłkowy, podczas połowu zsunął się ze szczytówki. Lekki 1 gramowy spławik wraz z obciążeniem i drabinką plastikową, zwiększa masę gotowej do połowu wędki ledwie o 10 gram.

           

Gotowy bat wraz z zestawem przyjemnie i lekko leży w dłoni. Brak wyrazistej przeciwwagi (w uchwycie lub dolniku) wraz z umiarkowaną długością wędziska, powoduje, że wędka utrzymuje pewną neutralność.. Trzymając ciągle wędkę w dłoni, w dopasowanym do siebie chwycie, nie sprawia kłopotu przy zarzucaniu i holowaniu ryb, nie odczuwa się zmęczenia przy kilkugodzinnym połowie ryb.

 

Wędka Traper Power Stick 500 (silver) to kijek o szczytowej akcji. Bardzo dobrze przenosi wszelkie „uderzenia” holowanej ryby, skutecznie amortyzuje nagłe „zrywy” ryby, pięknie oddaje klimat rekreacyjnego łowienia.

Dotychczas wędka miała do czynienia z rybami małymi i średnimi, do około 0,5 kg. Ale spisuje się dzielnie i nawet kilkuletni syn łowi sobie sprawnie tą wędką, bez znaczenia czy holuje niewielką ukleję, czy leszcza o masie około 0,3-0,5 kg.

fot 4..jpg

 

PODSUMOWANIE:

Wędką Traper Power Stick 500 (silver), łowię od roku. Zakupiona została jako wędka dla syna, bo dotychczasowe wędziska: Mikado Shooter 500 i Shimano Hyperloop TE 5-500 (obie mają masę 240 g/szt) były nieznacznie za ciężkie dla dziecka i przy dłuższym wędkowaniu narzekał na zmęczenie ręki.


Wędka dotychczas była około 20-30 razy na rybach, zarówno wiosną, latem, jesienią. W upalne dni i przy wietrznej pogodzie. Delikatna budowa i cienkie segmenty nie są zbyt podatne na podmuchy wiatru, a niewielka waga wędziska pozwala zarzucać zestawem w dowolny sposób: z pod ręki, bokiem, z za głowy. Pomimo szczytowej akcji, wędzisko pracuje przyjemnie i sporadycznie zdarza się, że ryba jest utracona podczas holu.


Przy moim ponad 25 letnim okresie wędkowania, to jedna z najlepszych i najprzyjemniejszych wędek, to rekreacyjnego wędkowania tzw.: batem, z wykorzystaniem pełnego zestawu. Może nie było jeszcze okazji złowić tą wędkę „wielkiej” ryby, ale ponad tysiąc złowionej białej ryby już ma na koncie i było to przyjemne łowienie. Życzę dobrej zabawy przy połowie ryb batem, szczególnie użytkownikiem tej (lub podobnej wędki).

fot 5..jpg

User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest×
×
  • Create New...