Jump to content
Guest
Guest

Wystartowaliśmy podczas targów - fundacja "dla Ryb"

   (0 reviews)

Kilku sympatycznych i zapalonych wędkarzy, a jednocześnie ludzi, którzy chcą działać rzuciło słowa w eter, otchłań sieci internetowej. Ale i z bliska, werbalnie, osobiście.

Kilka miesięcy temu pierwsze spotkanie nakreśliło zarys działania, szkielet planów, przyszłe cele. W konsekwencji zapał nasz przeistoczył się w forum, miejsce spotkań, dyskusji, rozważań, promocji. Portal dlaRyb.pl to też miejsce komunikacji wzajemnej, gdzie pytając szukamy odpowiedzi lub szukając pomysłów - pytamy.

Portal, a jednocześnie Fundacja "dla Ryb" to pomysł na to, że nie czas by tylko narzekać. To czas i miejsce by działać. Niech te osoby, które wzięły udział w tworzeniu, nowego i początkującego dopiero projektu będą natchnieniem, wsparciem i pomocą dla tych wszystkich, którzy chcą działać, mają pomysły i wolę, by dążyć do celu. To dzięki działaniom Fundacji chcemy stworzyć dla wędkarzy przede wszystkim specjalne, modelowe, flagowe łowiska. Portal dlaRyb.pl to jednocześnie platforma dla wszystkich wędkujących, którzy razem z nami mogą stworzyć nowy projekt. Dla osób zalogowanych udostępniamy możliwość dyskusji na forum, prowadzenie bloga, tworzenie galerii fotograficznych. Razem z Wami chcemy stworzyć przyszłość.

Był plan, były ustalenia, zaczęło się organizowanie. Kilka tygodni zajęło nam ustalenie nazwy i logotypu fundacji oraz portalu. Kilka dni (a może tygodni) zajęło nam opracowanie statutu fundacji i zaplanowanie tego by móc działać. Ledwie kilka dni wystarczyło, by ustalić, że ruszamy do dzieła, a kilku z nas musi przemierzyć pół kraju i dotrzeć na miejsce docelowe: dom kolegi i gospodarza, organizatora i „złoczyńcy”.

Stało się: 13 lutego 2016 roku, ekipa kilku osób, natchnionych ideą oraz ze wsparciem towarzyszy, w kancelarii notarialnej podpisało odpowiednie dokumenty by powołać Fundację "dla Ryb"

Wyprawa w składzie: Grendziu, Andrzej, Kotwic oraz wspierający: Elvis i Arek, z mentalnym nadzorem Pań notariuszek oraz Małej, dopięła swego. Fundacja ruszyła.

471c34d6731bca27441a4f3ee17e9a82.jpg
Był mały stres i obawy, ale są jeszcze większe nadzieje i oczekiwania - jeśli zostaną poparte ciężką pracą to wygramy "dla Ryb"

Jednocześnie wielkie podziękowania dla wszystkich, z którymi na portalu dlaRyb ustalaliśmy nasze cele, kłóciliśmy się i dyskutowaliśmy oraz korzystaliśmy, ze wsparcia technicznego i informatycznego. Dużo przed nami, ale zapał i plany wydają się być niezniszczalne.

Sami jednak jesteśmy tylko trybikiem w wielkim mechanizmie ziemskim, dlatego oczekujemy pomysłów, rad, propozycji i aktywności, by w niedalekiej przyszłości zdobyć lub wydzierżawić własne łowisko i zacząć działać, by pokazać, że wędkarstwo i użytkowanie ekosystemów wodnych można dobrze powiązać i wspólnie działać.

Chcemy działać tak, by wędkarze mieli co łowić a przynajmniej byli zadowolenie z kontaktu z naturą, a jednocześnie, nasze ekosystemy wodne, nie ucierpiały przy tej okazji.

Stąd jako fundacja "dla Ryb", przedstawiamy nasze cele, jako cytat ze statutu naszej fundacji:

 

1. Zarządzania i wspierania w zarządzaniu wybranymi wodami śródlądowymi.

2.   Wspierania nowoczesnego wędkarstwa i zasad z nim związanych.

3. Gospodarowania zasobami wodnymi i rybostanem w wybranych zbiornikach śródlądowych.

4. Edukacji ekologiczno-przyrodnicza w zakresie korzystania z ekosystemów wodnych.

5. Propagowaniu świadomego, zrównoważonego i etycznego wędkarstwa na wodach śródlądowych.

6. Działań związane z ochroną przyrody zarówno w obrębie ekosystemów wodnych jak i terenów z nimi związanych.

7. Tworzenia, użytkowania i promocji akwenów wodnych i łowisk, w których prowadzone będą modelowe sposoby gospodarowania wodami i rybostanem wraz ze szkoleniami w przedmiotowym zakresie.

8. Organizowaniem imprez sportowych  lub całościowych Eventów dla wędkujących we własnym zakresie lub na zlecenie.

9. Organizowanie łowisk i miejsc dla osób niepełnosprawnych.

logo-dlaRyb_białe tło.png

User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest×
×
  • Create New...