Jump to content
Grendziu
Grendziu

Wiertło, szydełko, igła - zrób to sam

   (0 reviews)

Wiertła wędkarskie w porównaniu do zwykłych wierteł ze sklepu z narzędziami to niebo a ziemia. Sklepowe nie dość, że tańsze to jeszcze cała gama rozmiarów. Do celów wędkarskich można spokojnie kupić najtańsze, nawet z gorszego stopu tzw. chińszczyznę bez obawy o zniszczenie. Zalecana grubość do pushstopów to 1.5 mm.

Zdjęcie przykładowe:

w1.jpg.f7ff5c3d91380f4ef441176497be3796.jpg

 

To mamy już połowę sukcesu, bo trzeba nam jeszcze rączki, można użyć czegoś co już uległo zniszczeniu np. stare wiertło które wyleciało ze starości wsadzamy nowe, może trzeba będzie lekko nawiercić i wkleić.

Jeżeli chcemy coś innego to używamy najzwyczajniejszego kołka do mebli. Kołek będzie się wygodnie trzymało w rękach nawet przez mokrą rękawiczkę.

 

w2.jpg.9926d1782f70525eda758b64cbb3cb94.jpg

Teraz łączymy elementy przy pomocy wiertarki lub wkrętarki oraz wybranego wiertła, a najlepiej przy użyciu wiertarki stołowej wiercimy dziurkę. Osadzamy wiertło w otworze przy użyciu kombinerek, można użyć też kleju ale nie jest to konieczne jeżeli wiercimy głębiej niż połowa kołka. Po zakończonej ciężkiej pracy można nawiercać przynęty, a ostre wiertło zdecydowanie nam przyspiesza pracę.

 

Podobnie robimy z igłą do przepychania, tylko tępimy końcówkę lub odwracamy by część igły z oczkiem wystawał, szydełko podobnie ale tutaj trzeba będzie użyć kleju, bo dziurka może być już za duża. Igłę lub szydełko można nabyć za grosze w pasmanterii. Rączka może być z czegoś innego ale w sklepach ogólno-budowlanych lub pasmanterii znajdziemy wszystko razem za grosze bez konieczności szukania. W przypadku zgubienia robimy nowe w 5 min.

AUTOR: NPC

Edited by Grendziu

User Feedback

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest×
×
  • Create New...